Skupina Metrostav

Slavnostní předání

Víceúčelový prostor pro týmovou práci studentů m.zone předala Fakultě stavební VUT v Brně Skupina Metrostav. Prostor se nachází přímo na fakultě v budově C.

Kromě pracovního prostoru pro coworking a týmovou práci je zde možné pořádat besedy a neformální posezení, k dispozici je kuchyňka, lednice a mikrovlnka. Celý prostor zrekonstruovala a vybavila společnost Metrostav DIZ nákladem ve výši 1,3 mil. Kč a 3. dubna jej předala Fakultě stavební VUT formou věcného daru do užívání (foto).

„Jsme rádi, že tímto věcným darem spojeným se vznikem unikátního studentského prostoru m.zone můžeme přispět k odborné a týmové přípravě našich mladších kolegů pro potřeby praxe,“ říká generální ředitel Metrostavu DIZ Ing. Karel Volf.

Mgr. Jana Kořínková, foto archiv Metrostavu


 

buďte součástí cyklo maratonu

S předstihem zveme k aktivní účasti v Metrostav handy cyklo maratonu. V uplynulém roce získala akce titul nejlepšího integračního sportovního projektu v Evropské unii, na což jsme hrdí, a ocenění si vážíme.

Letos starujeme v úterý 25. července 2023 v 8.30 hodin se spolkem Cesta za snem z Löwitova mlýna nedaleko centrály Metrostavu na Palmovce. Společnou vyjížďku je možné absolvovat s týmem Peloton naděje Metrostav a přidat se může každý bez rozdílu v předem stanovených úsecích. Účast nových cyklistických týmů i jednotlivců vítáme, protože jsme jeden tým. Více na e-mailu: cyklomaraton@metrostav.cz

Ing. Tereza Wagner


 

Sloupek odborů

Letní sezona na Trnávce

Základní organizace nabízí k rekreaci nejen pro nadcházející léto svá rekreační střediska. Aktuálně se koncem měsíce dubna zahajuje letní sezona na Trnávce.

Během loňského roku proběhla renovace pěti pokojů a byla postavena druhá lanová dráha, tentokrát pro menší děti. Před nadcházející sezonou je v plánu renovace dalších dvou pokojů. Areál se tak již připravuje k otevření a první rezervace na pobyty již probíhají. Na webových stránkách www.trnavka.eu lze najít veškeré informace včetně rezervačního kalendáře.

Odkazy na obě rekreační střediska naší odborové organizace lze nalézt taktéž na www.odborymetrostav.cz.

Pozvánka na dětský tábor!

Aktuálně sdílíme upoutávku na letní dětský tábor spolku Harant, který letos oslaví své 30leté výročí na Trnávce. Tento tradiční tábor se uskuteční 2. až 16. července. Děti zde zažijí dobrodružství, budou řešit záhady, luštit, sportovat, koupat se a určitě si najdou nové kamarády! Více informací (jak se přihlásit, ceny apod.) najdete na webových stránkách: www.spolek-harant.cz.

Ing. Petr Půta


 

nová aplikace sportujem 

Jedná se o virtuální sportovní klub Skupiny Metrostav, kde se mezi sebou mohou utkat jednotlivé společnosti, divize, závody i jednotlivci napříč celou Skupinou Metrostav. A to v několika různých sportovních disciplínách.

Hlavním cílem je podpora zdravého životního stylu našich zaměstnanců, motivovat je ke sportu, podpořit vzájemnou spolupráci a umožnit všem bez rozdílů, aby svými sportovními výkony společně s námi podpořili projekty v rámci společenské odpovědnosti a ochrany přírody.

První sportovní výzvu startujeme symbolicky začátkem května, protože „První máj je sportu čas“. Přidejte se k nám, stačí se jen zaregistrovat pod firemním emailem na www.sportujemveskupine.cz, kde najdete veškeré další informace.

Mgr. Pavlína Mertl

Aktuality z Metrostavu i videa 

z našich projektů najdete na

 www.facebook.com/Metrostav 

a na webu www.metrostav.cz