Ptáme se...

Bc. Zuzana Savara

Oddělení obchodu a marketingu Závodu 8 metrostavu diz

Vystudovala Vysokou školu finanční a správní, 18 let pracovala ve veřejné správě, kde se zabývala dotacemi z Evropské unie. Po tolika letech v jednom zaměstnání prý potřebovala změnu, a tak v roce 2018 nastoupila do společnosti Metrostav.

Vzpomenete si na začátek svého působení ve Skupině Metrostav? Co vás k práci ve stavebnictví přivedlo?

V Metrostavu jsem začala pracovat před šesti lety, a to v Ústí nad Labem v oblastním zastoupení divize 8. Někdejší oblastní ředitel rozšiřoval svůj tým a já nastoupila na pozici specialisty marketingu. Vzpomínám na tuto dobu velice ráda, v sídle oblasti panovala tvůrčí atmosféra a kolegové mi sedli profesně i lidsky.

Čím vším se aktuálně hlavně zabýváte?

Moje pracovní náplň míří do dvou směrů. Jako specialista obchodu a marketingu mám na starost vyhledávání nových obchodních příležitostí a s tím související činnosti včetně správy vnitropodnikové aplikace SOI. Druhou oblastí, a to tou více viditelnou, je organizace marketingových akcí. Jedná se o sportovní, kulturní a vzdělávací akce, velice často s charitativním dopadem.

Zasadila jste se o spolupráci s nadacemi, které různými formami pomáhají hendikepovaným. Metrostav je například generálním partnerem Golfu pro Paraple. Co vás na tuto myšlenku přivedlo? 

To je dlouhý příběh, ale nakonec se jedná o jednoduchou myšlenku, přání pomáhat těm, kteří z různých důvodů naši pomoc potřebují. Zní to obyčejně, ale když vidíte problémy hendikepovaných zblízka tak, jako jsem viděla já, začnete přemýšlet jinak. A zapojíte se.

Jaký máte pocit z prospěšných akcí z poslední doby?

Jsem ráda, že se ptáte, protože pocit mám báječný. Poslední ročník Golfu pro Paraple byl v několika směrech rekordní. Za 13letou historii této akce se vybrala nejvyšší finanční částka, zúčastnilo se nejvíce hráčů a výtěžek z dražby byl rekordní. Jsem hrdá na to, že vedení naší společnosti, ale i kolegům, záleží na lidech kolem nás a že nejsou lhostejní. Mám také radost z vydařeného dalšího ročníku Golf Charity Tour, jejíž výtěžek je věnován České asociaci hendikepovaných golfistů. A ještě jednu věc bych ráda zmínila: koncem loňského roku jsme v rámci naší oblasti finančně podpořili jednoho malého chlapce, kterého na přechodu srazilo auto a skončil s velmi těžkými zraněními upoután na lůžko. Příběh malého Martínka se zveřejnil na našich intranetových stránkách a během krátké doby několik desítek našich zaměstnanců dobrovolně přispělo nemalou částkou na jeho léčbu. To mě opravdu udělalo velkou radost.  

Čemu se ráda věnujete ve volném čase?

Nabízí se odpověď, že ve volném čase nejraději hraji golf, ale není tomu tak. Velkou část volného času věnuji cestování, přípravám charitativních a společenských akcí a ráda chodím do divadla. Pomáhám opuštěným zvířátkům. Golf je pro mne relax, teda pokud mi to zrovna jde (úsměv).

Za rozhovor děkuje David Kalců