Metrostav Slovakia

První etapa bytového projektu Kopčianka je zkolaudována

V průběhu prosince začne proces předávání bytů klientům. Završíme tak tříletou práci na I. etapě na Kopčiance (foto), která je v pořadí čtvrtým developerský projektem dceřiné společnosti Metrostav Slovakia a. s. Na Kopčiance se dosáhlo zajímavého milníku – prodeje jubilejního tisícího bytu na vlastních developerských projektech!

Text a foto Metrostav Slovakia

V

ýstavba I. etapy bytových domů s 231 jednotkami byla dokončena podle plánovaného harmonogramu, avšak náročný kolaudační proces a výstavba vynucené investice v okolí projektu způsobily prodlení kolaudace. Od prosince se už majitelé mohou stěhovat do nových bytů a strávit v novém zázemí první Vánoce. Druhá etapa projektu s posledním čtvrtým objektem D se 77 byty je v přípravě a půjde do výstavby v roce 2025 i se správným načasováním pro okolní výstavbu. V sousedství Kopčianky postupně vznikne nová městská čtvrť s přibližně 2500 byty a jejich vybaveností.

Projekt byl navržen se záměrem vytvořit nový charakter této rychle měnící se části Petržalky. Jednou z hlavních předností nového bydlení v Kopčiance je pestrá infrastruktura se skvělým dopravným napojením a snadno dostupným Starým Městem. Výhodná poloha v kombinaci s kvalitní občanskou vybaveností, sousedním rakouským venkovem a blízkou Vídní umožní obyvatelům naplno užívat svůj nový domov.

KOPČIANKA V BRATISLAVĚ: ZAJÍMAVÝ BYTOVÝ KOMPLEX S PESTROU INFRASTRUKTUROU JE SOUČÁST NOVÉ ČTVRTI

Budovy jsou navrženy s maximálně čtyřmi byty na jednom podlaží, což vytváří obyvatelům přátelskou pohodu, ale zároveň se zachovává jejich soukromí. Plánované vnitrobloky mezi bytovými domy doplní příjemné prostředí a nabídnou prostor pro vznik nových sousedských komunit. Ve vnitrobloku mezi objekty B a C ponecháme odkaz na industriální minulost, kterým bude fragment ze zachovaného ocelového vazníku bývalého areálu podniku Matador. Základy budou obloženy původní cihlou zachovanou během asanačních prací.

Přízemí s malými obchody i relax zóny ve stínu stromů nabídnou další možnosti pro trávení volného času. Byty jsou řešeny účelně a prostory jsou důsledně promyšlené. Každý byt má vlastní lodžii a výhled do parku, na krajinu či na město. Podzemní garáže jsou připraveny k nabíjení elektromobilů a vznikne i venkovní nabíjecí stanice.

Kopčianka tak nabízí skutečně příjemné bydlení v kvalitním standardu provedení a nachází se v blízkosti centra města, což klienti ocenili. Prodáno je již 95 procent bytů!