Fotoreportáž

Divadlo v České Lípě má hvězdné nebe

RED, foto Vít Černý a Profimedia.cz

Po rekonstrukci, kterou na začátku léta dokončili kolegové z divize 8, zahájilo provoz českolipské Jiráskovo divadlo. Dříve nevzhledná budova se proměnila v zajímavý objekt s úchvatným interiérem. Otevírací program zahájili 15. září místní ochotníci Divadelní klub mladých a Divadelní klub Jirásek.

Hlavní sál zrenovovaného Jiráskova divadla má kapacitu 370 míst a změnil se k nepoznání. Nevyhovující hlediště a jeden balkon bylo třeba zbourat a na jejich místě stavbaři vybudovali nové hlediště se dvěma balkony.

Nad hlavami diváků je pomyslné hvězdné nebe vytvořené z historického lustru ze 70. let 20. století a moderních LED pásků a LED čipů. Samotné zhasínání před představením je proto prý velký zážitek a diváci mohou na stropě spatřit i několik souhvězdí.

Také ostatní zrenovované prostory divadla jsou krásné a lze v nich uspořádat menší akce jako vernisáže či komorní koncerty.

U hlavního vstupu, který se přesunul z Jiráskovy do Panské ulice, se nově nachází busta Aloise Jiráska, která byla dříve ve dvoře. Rekonstrukce se vydařila a českolipští diváci se tedy mohou těšit na příjemné kulturní zážitky.


ČTRNÁCTIDENÍK METROSTAV

Noviny společnosti Metrostav a.s.

Šéfredaktor 

David Kalců, DiS.

Složení redakční rady

David Kalců, DiS. (předseda)

Ing. Renáta Zavřelová (místopředsedkyně)

Ing. Roman Čech

Ing. Kateřina Hainzová, MBA

Mgr. Jana Kořínková, MBA

Ing. Aleš Knobloch

Ing. Petr Půta

Mgr. Pavlína Mertl

Ing. Jitka Neklanová

Vydává

Metrostav a.s., člen Skupiny Metrostav

Koželužská 4, 180 00 Praha 8 – Libeň

tel: 266 019 245

www.metrostav.cz  

Výroba

Boomerang Communication, s. r. o.

Novinová sazba

Povolena MK ČR E 7121

Neprodejné