Skupina Metrostav

Trojice našich kolegů pokořila Beskydskou sedmičku

Potkáváme je v kanceláři, v jídelně, ve výtahu. S některými nás pojí úzká spolupráce a přátelství, jiné poznáváme podle tváří. Za každou z těchto tváří se však skrývá příběh, mnohdy velmi silný. Začátkem září se setkali při Beskydské sedmičce (dále B7) naši tři kolegové, aby společně, a přece kaž­dý sám za sebe, uběhli neuvěřitelných 101 km s převýšením 5500 m za maximálně 29 hodin.

B7 je extrémní závod, horský ultramaraton, který vyžaduje pečlivou přípravu.  Startuje se na noc. Čelovky jsou v drsném terénu nutností. Ing. Aleš Knobloch, vedoucí útvaru ISŘ Metrostavu, který se závodu účastnil letos již potřetí, říká, že zvládnout tento náročný závod je rok od roku čím dál větší výzva. Ředitel závodu 2 Metrostavu DIZ Jiří Vích s kolegou Martinem Kafkou (oba na snímku) nastoupili letos podruhé s jasným cílem pokořit B7 pod 20 hodin.

krize na trati překonány

„Po loňském šoku z extrémní náročnosti tratě, zejména na klouby při prudkých sebězích v kamenitém terénu, díky čemuž jsme loňský ročník ukončili v polovině, jsme letos nastoupili připraveni. Nejtěžší pro mne bylo zvládnout žaludeční potíže mezi 40. a 55. km, ale parťák mě podržel, a to mi psychicky nesmírně pomohlo,“ hodnotí Jiří Vích a Martin Kafka ho doplňuje: „První půlka byla nepříjemná kvůli bahnu a dešti, ve druhé jsme ale mohli výrazně zrychlit a ten pocit, když doběhnete do cíle dříve, než jste si předsevzali, je obrovská radost a štěstí. Každému bych přál to někdy zažít!“ Na dotaz, zda mají v plánu zdolat vrcholy Moravskoslezských Beskyd také příští rok, všichni odhodlaně odpovídají: „Samozřejmě.“ Držme našim běžcům palce!

Mgr. Pavlína Mertl, foto Metrostav


 

Podzimní výzva SportujeM

Pátek 13. se může jevit jako katastrofa nebo jako výzva. Pro nás je to rozhodně druhá varianta, protože odstartujeme Podzimní výzvu aplikace SportujeM, na kterou se moc těšíme. Od 13. října do 20. listopadu můžete opět sportovat a zaznamenávat svoji aktivitu do aplikace STRAVA.

Každému zaměstnanci, přihlášenému přes firemní účet na www.sportujemveskupine.cz a propojeného s aplikací STRAVA, se načtou body, které následně proměníme ve finanční dar. Tentokrát bychom rádi přispěli Thomayerově nemocnici, konkrétně oddělení dětské neurologie na pořízení rozkládacích křesel pro rodiče.

Toto vysoce specializované oddělení je jedním ze dvou center pro děti se vzácnými neurologickými onemocněními zařazenými do evropské sítě pro vzácná onemocnění (ERN-RDN). Pečují zde nejen o děti akutně neurologicky nemocné, ale také děti s chronickými obtížemi z celé České republiky, které se opakovaně vracejí. Protože rodiče většinou zůstávají s dětmi během hospitalizace přítomni, personál se jim snaží ze všech sil náročnou situaci co nejvíce zpříjemnit. A protože víme, že tato křesla by oddělení velmi pomohla, věnujeme Podzimní výzvu právě tomuto projektu.

Pojďte do toho s námi! Čím více bodů nasbíráme, tím více křesel pro rodiče může oddělení zakoupit. Více informací na: www.sportujemveskupine.cz.

Mgr. Pavlína Mertl


 

Stavební spolek v Pirně

Členové Stavebního spolku Metrostavu se setkali i během léta: podnikli zajímavou exkurzi na stavbě 912 m dlouhého a až 70 m vysokého silničního mostu přes údolí řeky Gottleuba (foto). Dílo je důležitou součástí budovaného obchvatu města Pirna.

S unikátní a architektonicky velmi zdařilou stavbou, ale také s řadou technických problémů, které její projekt provázejí, a s jejich řešením nás seznámil ředitel projektu doc. Ing. Marek Foglar, PhD. Stavbu rea­lizuje sdružení firem Metrostav a BeMo Tunnelling, dodavatelem ocelové konstrukce je divize 3. Po prohlídce stavby následoval doplňkový program – návštěva saského města Pirna, prohlídka pevnosti Königstein a druhý den se uskutečnila prohlídka Tiských stěn.

Ing. Yvona Vágnerová, foto Metrostav


 

SKM informuje 

Senioři Metrostavu v Malé Fatře

V září si skupina nejzdatnějších seniorů vyrazila na Slovensko do Malé Fatry (foto) a za tři dny vystoupala na tři vrcholy. Nejvýš na Chleb výška 1646 m, prošli Jánošíkovy diery po lávkách a žebřících. Malá Fatra je pohoří na severu Slovenska v Žilinském kraji a malou části v Trenčínském kraji. Po celou dobu nám počasí přálo.

Před námi jsou další akce, například 26. září začíná tradiční cvičení a plavání v Radlicích, 5. října pojedeme do Kolína, 11. října na „nakupovací“ zájezdy do Polska a 18. října výlet do Kadaně.

Na všechny akce se mohou přihlásit i nečlenové Senior klubu Metrostav (SKM). Podrobnější informace naleznete i na webu skm.jabro.eu nebo v kalendáři SKM na stejném webu. Fotografie z uskutečněných akcí jsou k dispozici na webu: skmetrostav.rajce.idnes.cz.

Milana Kellerová, foto archiv Metrostavu

Aktuality z Metrostavu i videa z našich projektů najdete na

www.facebook.com/Metrostav a na webu www.metrostav.cz